REKLAMA
Znaleziono 4701 wyników
firma
Pokaż firmę
Raczyński & Pawełek Kancelaria Adwokacka
Sieradz, Ogrodowa 5
Nowa droga odciąży ruch w centrum Strzelinaartykuł
Pokaż artykuł
Nowa droga odciąży ruch w centrum Strzelina
Burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk oraz Krzysztof Maj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego podpisali list intencyjny w sprawie budowy prawie 3-kilometrowego łącznika drogowego. Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo, a ruch tranzytowy przeniesie się poza granice miasta.
Dworzec kolejowy Warszawa Wschodnia czeka duża modernizacja [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dworzec kolejowy Warszawa Wschodnia czeka duża modernizacja [FILMY+WIZUALIZACJE]
Kolejna wielka inwestycja PKP PLK w Warszawie. Jak poinformował prezes PKP PLK, Ireneusz Merchel, w połowie 2024 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na modernizację dworca Warszawa Wschodnia. Jednym z najbardziej efektownych elementów tej inwestycji jest planowane przykrycie wszystkich peronów wspólnym zadaszeniem. Prace modernizacyjne mają trwać do 2028 roku.
Coraz bliżej parkingu przy stacji w Tomaszowie Mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej parkingu przy stacji w Tomaszowie Mazowieckim
Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego zyskają nowy parking przy stacji. Ogłosiliśmy przetarg na zaprojektowanie i budowę 88 nowych miejsc dla samochodów. Parking oddamy do użytku w 2025 roku. Środki na sfinansowanie inwestycji pochodzą z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Baltic Hub kontynuuje inwestycje w infrastrukturę kolejową [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Baltic Hub kontynuuje inwestycje w infrastrukturę kolejową [FILM]
Baltic Hub, największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim, kontynuuje inwestycje w infrastrukturę kolejową. 15 lipca została uruchomiona czwarta suwnica RMG, która podniesie przepustowość bocznicy kolejowej do ponad 800 000 TEU rocznie.
Parking przy stacji w Tomaszowie Mazowieckim ułatwi łączenie podróżyartykuł
Pokaż artykuł
Parking przy stacji w Tomaszowie Mazowieckim ułatwi łączenie podróży
Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego zyskają możliwość wygodnej przesiadki z samochodów do pociągów. Przy stacji kolejowej PKP PLK S.A. wybuduje 88 nowych miejsc dla samochodów. Dziś podpisana została umowa na budowę parkingu. Środki na inwestycję pochodzą z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Jakie pociągi pojadą w krakowskim metrze? Ruszają wstępne konsultacje rynkoweartykuł
Pokaż artykuł
Jakie pociągi pojadą w krakowskim metrze? Ruszają wstępne konsultacje rynkowe
Kraków kontynuuje przygotowania do budowy metra i uruchamia kolejne wstępne konsultacje rynkowe. Pomogą one określić, jakim taborem będziemy w przyszłości jeździć, jak przygotować metro pod autonomiczny system oraz jakie rozwiązania najlepiej zastosować w krakowskich realiach.
Terminal pasażerski krakowskiego lotniska zostanie rozbudowany [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Terminal pasażerski krakowskiego lotniska zostanie rozbudowany [WIZUALIZACJE]
W ostatnich dniach 2023 roku, wspólnicy spółki Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Sp. z o.o. podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, które odbyło się 29 grudnia, podjęli uchwałę o wyrażeniu zgody na podjęcie przez Zarząd MPL czynności prawnych związanych z realizacją budowy i rozbudowy terminala pasażerskiego zawartego w Planie Inwestycyjnym Kraków Airport na lata 2024-2045.
KGHM zainwestuje kolejne miliardy złotych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM zainwestuje kolejne miliardy złotych na Dolnym Śląsku
KGHM Polska Miedź S.A. zainwestuje kolejne miliardy złotych na Dolnym Śląsku. Wybuduje trzy nowe szyby górnicze na terenie Zagłębia Miedziowego. Zarząd Spółki podjął decyzję o rozpoczęciu prac w zakresie rozpoznania geologiczno-hydrogeologicznego dla projektów: GG-2 „Odra”, Retków oraz Gaworzyce. To przełomowy moment dla długoterminowego rozwoju KGHM oraz przyszłości realizacji planu zagospodarowania koncesjonowanych złóż. Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie minimum 9 miliardów złotych.
W Rzeszowie otworzono pierwsze scentralizowane Centrum Operacji Bezpieczeństwa w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Rzeszowie otworzono pierwsze scentralizowane Centrum Operacji Bezpieczeństwa w Polsce
Kolejna inwestycja w stolicy Podkarpacia. Urząd Miasta Rzeszów oraz ComCERT z Grupy Asseco ogłosiły uruchomienie Centrum Operacji Cyberbezpieczeństwa (ang. SOC – Security Operation Center). Komórka swym zasięgiem obejmie Miejską Sieć Teleinformatyczną, z której poza UM korzystają m.in. Miejski Zarząd Dróg, Zarząd Transportu Miejskiego oraz Miejska Administracja Targowisk i Parkingów. Jest to pierwsza w Polsce tego typu scentralizowana jednostka świadcząca usługi monitorowania, reagowania i zapobiegania cyberincydentom na rzecz podlegających miastu podmiotów.
firma
Pokaż firmę
Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o.
Wrocław, ul. Jerzmanowska 8f
W centrum Warszawy w tym roku ma ruszyć budowa wieżowca VIBE 2 [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy w tym roku ma ruszyć budowa wieżowca VIBE 2 [FILM]
W biznesowym centrum Warszawy w 2025 roku ma się rozpocząć budowa kolejnego wysokiego budynku. Ghelamco Poland planuje rozpocząć przy ulicy Towarowej 7 na Woli budowę drugiego etapu kompleksu VIBE. Nowy budynek powstanie pomiędzy już istniejącym budynkiem VIBE 1 a wieżowcami The Warsaw HUB. Za projekt architektoniczny całego kompleksu odpowiedzialna jest pracownia PIG Architekci.
Nowa ustawa metropolitalna: przełomowe kompetencje dla metropolii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Nowa ustawa metropolitalna: przełomowe kompetencje dla metropolii w Polsce
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy wzmacniającej kompetencje Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. GZM zyska nowe narzędzia rozwoju Rada Ministrów przyjęła w środę 8 kwietnia br. projekt ustawy o związku metropolitalnym, który rozszerzy kompetencje Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w największym od momentu jej powstania zakresie. Nowe przepisy mają wzmocnić zdolność Metropolii do prowadzenia skoordynowanej polityki rozwojowej oraz zwiększyć jej rolę jako jednego z kluczowych obszarów miejskich w kraju.
Biurowiec VIBE w Warszawie w pełni skomercjalizowanyartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec VIBE w Warszawie w pełni skomercjalizowany
VIBE, najnowszy projekt Ghelamco w biznesowym centrum Warszawy, sukcesywnie zapełniają wprowadzający się do niego najemcy. Biurowiec został oddany do użytku i jest już w pełni wynajęty. Wśród firm, które zaczęły w nim pracować jest m.in. Reckitt, międzynarodowy potentat zajmujący się produkcją i promocją dóbr konsumpcyjnych.
Kraków zabiega o metro o najwyższym standardzie automatyzacjiartykuł
Pokaż artykuł
Kraków zabiega o metro o najwyższym standardzie automatyzacji
Nowoczesne systemy metra na świecie nie potrzebują już maszynistów. Dzięki zaawansowanym technologiom automatyczne sterowanie pozwala zwiększać częstotliwość kursowania, poprawiać bezpieczeństwo i lepiej kontrolować koszty eksploatacji. Dlatego Kraków zabiega o to, aby metro było od początku systemem w pełni autonomicznym.
Kilińskiego 49inwestycja
Pokaż inwestycję
Kilińskiego 49
Łódź, Kilińskiego 49
[Wrocław] Deweloperzy budują Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Deweloperzy budują Wrocław
Potencjał rozwojowy Wrocławia, aktualna kondycja rynku mieszkaniowego i prognozy na najbliższy czas...
[Warszawa] EQlibrium – powierzchnia biurowa w pełni skomercjalizowana!artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] EQlibrium – powierzchnia biurowa w pełni skomercjalizowana!
Na miesiąc przed planowanym uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie biurowca EQlibrium, Grupa Waryński...
MidPoint71 będzie główną siedzibą 3M GSC Poland we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
MidPoint71 będzie główną siedzibą 3M GSC Poland we Wrocławiu
MidPoint71, biurowiec realizowany przez Echo Investment we Wrocławiu, zostanie nową siedzibą Centrum...
Katowice wysoko w rankingachartykuł
Pokaż artykuł
Katowice wysoko w rankingach
Katowice zwyciężyły w kategorii miasto na prawach powiatu tegorocznego Rankingu Gmin Województwa Śląskiego organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego i Urząd Statystyczny w Katowicach. Nagrody wręczono we wtorek 19 listopada, w gmachu Sejmu Śląskiego. To nie jedyne wyróżnienie stolicy województwa śląskiego w ostatnim czasie.
REKLAMA